PRZESADZANIE ROŚLIN DONICZKOWYCH
PRZESADZANIE ROŚLIN DONICZKOWYCH

 

Jednym z istotnych zabiegów pielęgnacyjnych dotyczących roślin doniczkowych jest ich przesadzanie.

 

- dlaczego jest to takie ważne?

- jak często i kiedy przesadzać rośliny?

- jakie donice wybrać?

- jak sadzić, by zapewnić roślinom najlepsze warunki?

 

Przygotowaliśmy mały poradnik jak dobrać donice i jak odpowiednio przesadzać rośliny, by zdrowo rosły i zdobiły nasze domy przez długie lata.  

czytaj całość »
Donice Bergs Potter - z miłości do piękna i roślin
Donice Bergs Potter - z miłości do piękna i roślin

Tak jak różne są nasze domowe rośliny, tak różne są ich potrzeby dotyczące podłoża, ilości wody i światła. Ciepłolubne kaktusy kochają słońce i nagrzane południowe parapety, przepuszczalną glebę i oszczędne podlewanie. Pochodzący z południowej Afryki sukulent o delikatnych listkach - Ceropegia woodii - również uwielbia jasne stanowiska, bez już jednak bezpośredniego palącego letniego słońca. Begonia koralowa o dużych ozdobnych liściach w białe plamki preferuje lekkie przepuszczalne podłoże o lekko kwaśnym odczynie, nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia, nadmiernego podlewania i zraszania. Pilea popularnie zwana pieniążkiem, która podobnie jak begonia lubi rozproszone światło zraszanie już jednak uwielbia.

 

TERAKOTA

Bez względu jednak na indywidualne potrzeby wszystkie rośliny domowe potrzebują miejsca które zapewni im możliwie zbliżone do naturalnych warunki wzrostu. W warunkach domowych najlepszym rozwiązaniem są donice, które "oddychają" wraz z roślinami.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl