DODATKI I DEKORACJE

Dodatki i dekoracje to niezwykle ważny element wystroju wnętrza. Odzwierciedlają nasze upodobania i temperament, przede wszystkim jednak tworzą wyjątkową atmosferę, która sprawia, że wnętrze staje się domem - ostoją spokoju, komfortu i estetycznej satysfakcji.

 W HelenHouse kochamy naturalne materiały i tradycyjne rzemiosło.  Nasza oferta to w znakomitej większości ręcznie tworzone przedmioty wykonane z naturalnych materiałów.  Wśród nich są zarówno rzeczy nowe jak i autentyczne przedmioty vintage.

Ręczne techniki wytwarzania są ściśle powiązane z rodzajem używanych materiałów. Najczęściej wykorzystuje się w nich naturalne materiały: drewno, glinę, len, wełnę, bawełnę. Naturalne materiały dają się obrabiać przy pomocy rąk i nieskomplikowanych narzędzi. Przedmioty z nich wykonane starzeją się powoli i szlachetnie, z czasem nabierając naturalnej patyny. Upływ czasu podkreśla jedynie ich urok, charakter i wartość. Znakomita większość naszej oferty to przedmioty wykonane z takich właśnie naturalnych materiałów. Czy to stołki z drewna wiązowego wykonane dawno temu tradycyjnymi czopowymi metodami stolarskimi, doniczki z terakoty wytoczone z gliny na kole garncarskim, czy ręcznie tkane wełniane dywany, nie tylko z czasem nabierają wyjątkowego charakteru, ale także podnoszą swoją wartość materialną.  

Bardzo często ręcznie wytwarzane przedmioty powstają z materiałów pochodzących z odzysku - w naszym sklepie znajdziecie Państwo wiele produktów wykonanych właśnie z materiałów z recyklingu, głównie z metalu. Dzięki utalentowanym rzemieślnikom, z metalowych odpadów powstają niepowtarzalne dekoracje: osłonki na donice, misy, wazony, świeczniki. To idealne dekoracje do wnętrz dla miłośników surowego stylu industrialnego, ale również wszystkich tych, którzy kochają wnętrzarski eklektyzm i tworzą swoje wyjątkowe domy intuicyjnie łącząc surowe z delikatnym, stare z nowym, klasyczne z modernistycznym.

Otaczanie się ręcznie wykonanymi dodatkami do wnętrz to wybór świadomy, przedmioty takie są bowiem specyficzne - różnią się nieco kształtem, wymiarami, odcieniem, sposobem nałożenia wzoru, nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. To nie wady, a naturalne cechy wynikające z charakteru użytych materiałów i ręcznego procesu wytwarzania. Akceptując tę nieidealność otrzymujemy niepowtarzalny, unikalny przedmiot oraz cząstkę jego twórcy. Gorąco zachęcamy, by w codziennej gonitwie przystanąć czasem na chwilę i z uwagą przyjrzeć się otaczającym nas rzeczom. Wziąć do ręki ręcznie wykonaną doniczkę, wazon, talerz. Obejrzeć go powoli i z każdej strony. Spróbować postawić się w roli jego twórcy…

  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl