Donica Daisy Nordic Grey Bergs Potter 30 cm

Dostępność: DOSTĘPNY
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 185,00 zł 185.00
ilość szt.

Opis

 
DAISY
 
Kiedy Duńczycy myślą o Daisy, myślą przede wszystkim swojej Królowej Małgorzacie II. Takim bowiem przydomkiem rodzina i przyjaciele nazywają często królową. Zaprojektowana przez Bergsa donica DAISY symbolizuje siłę, elegancję i klasyczne linie Królowej Danii. Nazwa nawiązuje również do kwiatu o tej samej nazwie – Marguerite – z całą jego klasą, elegancją i prostym pięknem.
   
  • średnica u góry 30 cm, wysokość 16 cm
  • materiał: glina
  • kolor: nordic gray
  • otwór drenażowy w dnie
  • zaimpregnowana podstawka
  • do użytkowania zarówno wewnątrz i na zewnątrz
  • cena obejmuje donicę i podstawkę
  • wyprodukowana ręcznie we Włoszech
  • TEN PRODUKT WYSYŁAMY WYŁĄCZNIE KURIEREM
 
 
Donice Bergs Potter
 
Produkowane we Włoszech z najlepszej jakości gliny przy wykorzystaniu tradycyjnych technik rzemieślniczych. Glina jest wypalana w bardzo wysokich temperaturach co nadaje donicom wytrzymałość i jest poddana specjalnej obróbce, która sprawia, że są wodoodporne – oznacza to, że nadają się zarówno do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz. Zaimpregnowana podstawka zapobiega przesiąkaniu wilgoci, donica może być więc stawiana bezpośrednio na meblach bez ryzyka powstawania plam. Ze względu na surową powierzchnię z biegiem czasu doniczki nabierają naturalnej patyny.
 
Gdyby Twoje rośliny mogły mówić powiedziałyby Ci, że nie ma nic lepszego niż dobrej jakości naturalna donica z gliny. Donica Helena to ponadczasowe piękno, trwałość i najwyższa jakość wykonania.
 
 
Historia marki Bergs Potter:
W 1942 roku Victor Berg odziedziczył sklep ceramiczny na Rantzausgade w kopenhaskiej dzielnicy Nørrebro. Chcąc wnieść trochę życia, koloru i radości w smutnych czasach II wojny światowej zdecydował, że najlepszym sposobem będzie dodanie do sklepu kwiatów. Połączenie świeżych kwiatów i ceramiki szybko sprawiło, że sklep stał się popularnym miejscem odwiedzania i robienia zakupów. Popyt na kwiaty i doniczki szybko rósł, Victor otworzył więc w mieście dwa kolejne sklepy.
1952 roku zaczął pomagać ojcu siedmioletni syn Victora - Steffen, później dołączył do niego jego młodszy brat Sysser. Berg senior był częścią kwiaciarni aż do swojej śmierci. Jednak Steffen i Sysser już wcześnie wiedzieli, że będą kontynuować pasję ojca do kwiatów i doniczek. Bracia Berg poza ceramiką, interesowali się również historią i archeologią, skłoniło ich to do śledzenia archiwów historycznych i odwiedzania zamków, dworów w całej Europie. W końcu w starej szopie  ogrodowej natknęli się na swoją pierwszą wielką inspirację - znaleźli tam elegancką doniczkę, która zainspirowała flagowy produkt Berg: Kopenhagę. Poszukiwanie przez Steffena i Syssera ceramicznego dziedzictwa kulturowego opłaciło się, gdy podróżowali po Europie, aby znaleźć najlepszą ceramikę na kontynencie - w Toskanii znaleźli to, czego szukali: wykwalifikowanych i pomysłowych rzemieślników ceramiki, którzy umożliwili im spełnienie marzenia stworzenia nowych donic inspirowanych historycznymi modelami.
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl