Doniczka z terakoty Simona Rosa Bergs Potter

Dostępność: DOSTĘPNY
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 112,00 zł 112.00
ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

 
Simona to klasyczna donica o przepięknym i wyjątkowym kształcie. To romantyczna i elegancka Paryżanka, pierwotnie powstała bowiem na początku XIX w. w Dzielnicy Łacińskiej w Paryżu. Niestety nazwisko jego twórcy pozostaje tajemnicą. Wyszperany na pchlim targu na Montmartre jeden z starych egzemplarzy zachwycił braci Berg i posłużył im jako inspiracja do stworzenia jej nowej wersji.
 
Donice Bergs Potter
 
Produkowane we Włoszech z najlepszej jakości gliny przy wykorzystaniu tradycyjnych technik rzemieślniczych. Glina jest wypalana w bardzo wysokich temperaturach co nadaje donicom wytrzymałość i jest poddana specjalnej obróbce, która sprawia że są wodoodporne – oznacza to, że nadają się zarówno do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz. Zaimpregnowana podstawka zapobiega przesiąkaniu wilgoci, donica może być więc stawiana bezpośrednio na meblach bez ryzyka powstawania plam. Ze względu na surową powierzchnię z biegiem czasu doniczki nabierają naturalnej patyny.
 
Gdyby Twoje rośliny mogły mówić powiedziałyby Ci, że nie ma nic lepszego niż dobrej jakości naturalna donica z gliny. Donica Simona to ponadczasowe piękno, trwałość i najwyższa jakość wykonania.
 
 
- materiał: glina
- kolor: rosa / terakota
- otwór drenażowy w dnie
- zaimpregnowana podstawka
- do użytkowania zarówno wewnątrz i na zewnątrz
- cena obejmuje donicę i podstawkę
- wyprodukowana ręcznie we Włoszech
 
 
 
Dostępna w rozmiarach: 
  • średnica 16 cm, wysokość 17 cm
 
Historia marki Bergs Potter:
W 1942 roku Victor Berg odziedziczył sklep ceramiczny na Rantzausgade w kopenhaskiej dzielnicy Nørrebro. Chcąc wnieść trochę życia, koloru i radości w smutnych czasach II wojny światowej zdecydował, że najlepszym sposobem będzie dodanie do sklepu kwiatów. Połączenie świeżych kwiatów i ceramiki szybko sprawiło, że sklep stał się popularnym miejscem odwiedzania i robienia zakupów. Popyt na kwiaty i doniczki szybko rósł, Victor otworzył więc w mieście dwa kolejne sklepy.
1952 roku zaczął pomagać ojcu siedmioletni syn Victora - Steffen, później dołączył do niego jego młodszy brat Sysser. Berg senior był częścią kwiaciarni aż do swojej śmierci. Jednak Steffen i Sysser już wcześnie wiedzieli, że będą kontynuować pasję ojca do kwiatów i doniczek. Bracia Berg poza ceramiką, interesowali się również historią i archeologią, skłoniło ich to do śledzenia archiwów historycznych i odwiedzania zamków, dworów w całej Europie. W końcu w starej szopie  ogrodowej natknęli się na swoją pierwszą wielką inspirację - znaleźli tam elegancką doniczkę, która zainspirowała flagowy produkt Berg: Kopenhagę. Poszukiwanie przez Steffena i Syssera ceramicznego dziedzictwa kulturowego opłaciło się, gdy podróżowali po Europie, aby znaleźć najlepszą ceramikę na kontynencie - w Toskanii znaleźli to, czego szukali: wykwalifikowanych i pomysłowych rzemieślników ceramiki, którzy umożliwili im spełnienie marzenia stworzenia nowych donic inspirowanych historycznymi modelami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl